O mnie

Aleksandra Künstler

Joga towarzyszy mi od 2001 roku.

 

Studiowałam wtedy psychologię we Wrocławiu i była odpowiedzią na wiele moich pytań dotyczących pracy z ciałem, terapii poprzez taniec, ruch, ekspresję, budowanie samoświadomości.

 

Zakochałam się w tej praktyce od pierwszej sesji.

 

W 2005 roku wraz z mężem Piotrem stworzyliśmy Pracownię Jogi – Yogamudra, której głównym założeniem było, i jest nadal, zaproszenie innych ludzi do odkrywania „swojej jogi” na tej drodze.

Moja joga jest kobietą

Fascynuje mnie odkrywanie i pogłębianie różnych aspektów kobiecości dzięki praktyce.
Od 2006 roku jestem mamą Antosia, a od 2012 Janka.

 

Doświadczenie ciąży, porodu oraz macierzyństwa stało się dla mnie morzem inspiracji.
W naszej Pracowni dzielę się tym doświadczeniem na autorskich zajęciach dla kobiet, na których łączę praktykę jogi z wiedzą o kobiecym cyklu hormonalnym, pracy z menstruacją oraz wiedzą położniczą, przygotowując również kobiety do porodu.

 
Mam zaszczyt oraz wielką przyjemność towarzyszyć kobietom przy porodzie w roli Douli.

Prowadzę indywidualne zajęcia, konsultacje, przygotowanie do porodu.

 
W latach 2006-2016 związana byłam z Fundacją Rodzić po Ludzku przy różnych projektach i akcjach. Pracowałam tam w szkole rodzenia przygotowując pary do porodu, prowadziłam zajęcia pracy z ciałem z elementami jogi dla kobiet w ciąży oraz byłam koordynatorką pokazów filmu „Poród w ekstazie” w całej Polsce. Wspólnie zrealizowaliśmy ponad 30 takich pokazów połączonych z dyskusją z zaproszonymi gośćmi oraz ekspertami w różnych miastach Polski. Brałam również udział w szkoleniach jako prowadząca dla położnych i doul z całego kraju.
 
W latach 2007 – 2015 wraz z  Joanną Szpak-Ostachowską prowadziłam Kręgi Matek.
 
Od 2016 roku tworzę MOKOSHĘ, przestrzeń rozwojową dla kobiet, w ramach której zapraszam na spotkania Wioski Matek, czyli połączenie łagodnej praktyki jogi z kręgiem kobiet dla mam maluszków oraz warsztaty rozwojowe dla kobiet i rodzin.
 
Od 2019 roku zaczęłam pogłębiać swoją wiedzę na temat jogi hormonalnej, pracy z kobietami w okresie menopauzy i ćwiczeniami mięśniami dna miednicy. Obecnie szkolę się nadal w tym zakresie i dzielę tą wiedzą na warsztatach wyjazdowych i stacjonarnych.